Dobra reklama strony internetowej w pigulce


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Dobra reklama strony internetowej w pigulce

Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:29

Posiadanie samej strony internetowej to już obecnie zdecydowanie za mało. Minęły już dawno czasy, w których strony internetowe samoistnie się promowały w wynikach wyszukiwarki i uzyskiwały bardzo dobre wyniki bez nakładu pracy. Na dzień dzisiejszy sytuacja bardzo się zmieniła i wypozycjonowanie strony internetowej nawet na stosunkowo łatwe frazy wymaga właściwej wiedzy i nakładu pracy.

Dlaczego tak się dzieję i co uległo zmianie na przełomie tych lat?

Po pierwsze zwiększyła się konkurencja w Internecie. Obecnie praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ważne, czy jest to lokalna pizzeria czy duży producent drzwi. Każda z wymienionych firm ma stronę internetową, która prezentuje jej ofertę w sieci. Taki postęp wymusił modyfikacje w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już samo zbudowanie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Kolejnym korkiem jest promowanie posiadanej strony internetowej. Sposobów reklamy jest kilka. Niemniej jednak najbardziej znaną jest pozycjonowanie strony internetowej w wynikach wyszukiwarki. Polega ona na wybraniu odpowiedniego słowa kluczowego: strony internetowe Warszawa lub zestawu haseł, na które strona internetowa ma być wysoko w wynikach. Przeważnie strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedno hasło. Do skutecznej promocji strony internetowej należy wybrać ich przynajmniej parę. Poprzez takie podejście, pozycjonowane strony internetowe osiągają o wiele lepsze wyniki w wynikach wyszukiwań.

Następny sposób promocji strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na dodawaniu wpisów na różnego typu portalach internetowych. Wpisy te mają zachęcić potencjalnych kontrahentów do odwiedzenia promowanej strony internetowej. Jeśli promowana firma jest producentem lub sprzedawcą unikalnego produktu, można budować wpisy bez linków. Wtedy zachęcamy podczas dyskusji do samodzielnego wyszukania oferowanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany to raczej uzupełnienie pozycjonowania strony internetowej. Przeważająca liczba osób wyszukuje firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Kolejny rodzaj promocji strony internetowej to różnego rodzaju serwisy społecznościowe. Najpopularniejszy jest FaceBook, który oferuje znaczne możliwości marketingowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które oferują często kupowane produkty. Doskonale sprawdzi się do promocji ciuchów czy usług firm lokalnych. Gorzej już będzie z promocją strony internetowej, która oferuje rzadko kupowane usługi.

Wróć do „Dowolne wypowiedzi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość