Jak często powinienem wzywać kominiarza w budynku jednorodzinnym?


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Jak często powinienem wzywać kominiarza w budynku jednorodzinnym?

Postautor: mariusznowak » 19 maja 2016, 12:35

Dzień dobry. Jakiś czas temu zainteresowałem się kwestią ubezpieczenia swojego budynku mieszkalnego. Natrafiłem na tego rodzaju wpis: http://polecamspeca.pl/kominiarz/kielce gdzie jest napisane, iż kominiarz musi kontrolować komin minimum raz w roku. W przypadku gdy palę eko groszkiem to aż cztery razy na rok - to już jest absurd. Wyczytałem również, że w wypadku nieposiadania ważnego raportu od kominiarza, ubezpieczyciel jest w stanie mi odmówić wypłaty odszkodowania. Czy to prawda?

podobne tematy:

adriansola
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:07

Jak często potrzebuje usług kominiarz w domu jednorodzinnym?

Postautor: adriansola » 19 maja 2016, 12:56

Witaj, nie mam dla Ciebie dobrych wieści. Zgodnie z ustawą budowlaną tak jest. W zależności od rodzaju kotła grzewczego jesteś zmuszony do korzystania z usług kominiarza nawet 4 razy do roku. Oczywiście tyle mówi prawo budowlane. Ubezpieczyciel chce aby kominiarz raz w roku dokonał czynności kontrolnych i podstemplował protokół. Przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa należy to zrobić. Niedrożny komin może być przyczyną tragedii. Kominiarz nie kasuje aż tak dużo. Jest to kosz rzędu 100 zł za usługę.

podobne tematy:


Wróć do „Dowolne wypowiedzi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość