Czy to interesujący pomysł na serwis internetowy?

mariusznowak
Kontaktowanie:

Czy to interesujący pomysł na serwis internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:30

Cześć. Od pewnego czasu myślę o stworzenie własnego serwisu WWW. Chcę aby portal internetowy przynosił mi później korzyści majątkowe. Poszukuje jakieś dochodowej niszy, żeby konkurencja nie była za wielka. Myślałem o czymś tego rodzaju: http://transportchorego.pl/transport-medyczny/warszawa . Nie musi to być akurat ta tematyka, ponieważ jest mi ona obca. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może portal, który posiada ogłoszenia warsztatów samochodowych z całego kraju. Do końca nie mam sprecyzowanej na to koncepcji. Ogólny pomysł to serwis, który posiada ogłoszenia firm na których zarabiam za wystawienie ogłoszenia. Czy taki biznes w obecnych czasach ma jeszcze sens?

podobne tematy:

maxkolonko

Czy to interesujący pomysł na portal internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 14:00

Dzień dobry. Z tego co mogłem wyczytać, to nie masz koncepcji na interes w Internecie i masz ochotę wykonać klon istniejących rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowego rozwiązania na biznes. Nie tędy droga przyjacielu. Jak myślisz na poważnie o portalu internetowym to po na wstępie powinieneś zrobić dobry biznesplan twojego przyszłego biznesu. Wyślij wiadomość do paru firm i powiedz co chcesz zbudować. Wtedy otrzymasz przybliżoną wycenę takiego serwisu WWW. Następnie spytaj się o sposoby i koszty jego reklamy w Internecie. Znając te dane masz już pojęcie o kosztach jakie musisz zainwestować w ten interes w pierwszym roku działalności. Przez ten czas twój portal internetowy nie będzie przynosił żadnych przychodów. Dlatego musisz się przygotować na jego dofinansowanie. Nie ma tu znaczenia czy jest to transport medyczny ludzi chorych czy portal internetowy dla adwokatów. Nikt nie da złamanego grosza za promocję firmy na nowo powstałym serwisie internetowym. Tak to kształtuje się w praktyce.