Czy to interesujący pomysł na serwis internetowy?


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to interesujący pomysł na serwis internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:30

Cześć. Od pewnego czasu myślę o stworzenie własnego serwisu WWW. Chcę aby portal internetowy przynosił mi później korzyści majątkowe. Poszukuje jakieś dochodowej niszy, żeby konkurencja nie była za wielka. Myślałem o czymś tego rodzaju. Nie musi to być akurat ta tematyka, ponieważ jest mi ona obca. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może portal, który posiada ogłoszenia warsztatów samochodowych z całego kraju. Do końca nie mam sprecyzowanej na to koncepcji. Ogólny pomysł to serwis, który posiada ogłoszenia firm na których zarabiam za wystawienie ogłoszenia. Czy taki biznes w obecnych czasach ma jeszcze sens?
Wspólne imprezy, imprezy firmowe na które zaprasza się też dzieci, to coraz powszechniejsze rozwiązania wykorzystywane przez menadżerów firm. Tego kształtu imprezy firmowe są dobrze odbierane przez zaproszonych pracowników. Co więcej, jest to bardzo dobry wstęp do udanej integracji firmowej, jakże odmiennej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Rzecz jasna powodzenie integracji pracowników zależne jest od dużej liczby aspektów. Trafione pomysły oraz ich wdrożenie, skalkulowanie konkretnego budżetu, właściwe znalezienie odpowiedniego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. Jak to wszystko powinno wyglądać? Jakiego rodzaju korzyści mają zarówno organizujący, jak i goście?

Niezależnie od wielkości firmy, rodzaju zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, trzeba mieć jasny ogląd tego, jak wyglądają relacje, atmosfera w firmie. Dlaczego ma to takie znaczenie? Skoro przyjmuje się, że impreza firmowa może okazać się miejscem integracji, nawiązywania silniejszych relacji pomiędzy pracownikami, ich rodzinami, nie może być sytuacji, że relacje między ludzkie są kiepskie. Może to zaważyć choćby na na liczbie pracowników, jakości zabawy podczas imprezy firmowej organizowanej przez przedsiębiorstwo. Kiedy zaś relacje są właściwym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami będzie sukcesem, procentując w przyszłości, gdy mowa o właściwych relacjach międzyludzkich.
Dobre planowanie imprezy firmowej kluczem do udanej integracji.

Organizacja imprez firmowych, pikników firmowych dla pracowników musi opierać się przede wszystkim na ciekawym pomyśle i dobrej organizacji. Budżet co prawda ma znaczenie, lecz nie każda firma będzie mogła przygotować wielogodzinne spotkanie z niezliczonymi atrakcjami. Tak więc właściwie jest zbadać potrzeby pracowników, wiedzieć ile dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Dzięki temu łatwiej jest zaplanować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Najważniejsze to zapewnienie rozrywek, które zainteresują wszystkich.

Dużym błędem jest kompletnie nieumiejętne dopasowanie się do wymagań zaproszonych gości. Przygotowanie zabaw, z których nikt nie będzie korzystał. Zaplanowanie programu, który nie angażuje uczestników, zamiast integracji, dobrej zabawy, narzuca zażenowanie, chęć powrotu do domu, imprezy firmowej. Niezadowolenie pracowników, a szczególnie ich pociech w żaden sposób nie przełoży się na integrację.

Coraz częściej pracownicy nie mają najmniejszej chęci, aby wybrać się na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Dlatego, szczególnie tam, gdzie grono pracowników to osoby z rodzinami, koniecznym staje się organizowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z głównych korzyści będzie integracja.

Dobrze zorganizowane https://e-cen.pl/2022/09/29/jak-wybrac-kursy-dla-fizjoterapeutow-skoliozy-aby-byc-usatysfakcjonowanym/ - zamów rodzinną zabawę w hotelu. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to też możliwość pokazania najbliższym życia zawodowego, poznania osób, z którymi na co dzień pracujemy w firmie, również przełożonych. Dobrze nawiązane kontakty, nowe relacje na pewno przyczyniają się nie tylko do właściwej integracji, ale też choćby do dobrej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:

maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:44

Czy to interesujący pomysł na portal internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 14:00

Dzień dobry. Z tego co mogłem wyczytać, to nie masz koncepcji na interes w Internecie i masz ochotę wykonać klon istniejących rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowego rozwiązania na biznes. Nie tędy droga przyjacielu. Jak myślisz na poważnie o portalu internetowym to po na wstępie powinieneś zrobić dobry biznesplan twojego przyszłego biznesu. Wyślij wiadomość do paru firm i powiedz co chcesz zbudować. Wtedy otrzymasz przybliżoną wycenę takiego serwisu WWW. Następnie spytaj się o sposoby i koszty jego reklamy w Internecie. Znając te dane masz już pojęcie o kosztach jakie musisz zainwestować w ten interes w pierwszym roku działalności. Przez ten czas twój portal internetowy nie będzie przynosił żadnych przychodów. Dlatego musisz się przygotować na jego dofinansowanie. Nie ma tu znaczenia czy jest to transport medyczny ludzi chorych czy portal internetowy dla adwokatów. Nikt nie da złamanego grosza za promocję firmy na nowo powstałym serwisie internetowym. Tak to kształtuje się w praktyce.

podobne tematy:


Wróć do „Dowolne wypowiedzi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość