Tkaniny dzieciece sklep internetowy


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Tkaniny dzieciece sklep internetowy

Postautor: mariusznowak » 27 lis 2017, 14:45

Czy sklep, który oferuje tkani dziecięce to dochodowy pomysł na interes?

Właśnie ten esej ma wykazać, że każdy biznes dobrze zaplanowany może przynieść zarobek jego właścicielom. Na samym początku trzeba uświadomić fakt, iż sklep internetowy winien być rozszerzeniem sklepu stacjonarnego, który posiada w swojej ofercie podobny asortyment. W przedstawionym przez nas przypadku są to tkaniny dziecięce. Dlatego odradzam opieranie biznesu wyłącznie o handel w Internecie. Sporo osób zada pytanie, czemu mam takie zdanie?

Postaram się to objaśnić na przykładzie sklepu internetowego z tkaninami dziecięcymi. Na początku trzeba wyszczególnić miesięczne koszty prowadzenia tego typu sklepu z tkaninami dziecięcymi. Podstawą jest składka ZUS. O ile w pierwszych 2 latach właściciel może opłacać preferencyjną składkę ZUS, o tyle nie jest to aż tak ważna pozycja w bilansie zysków i strat. Inaczej już to prezentuje się po okresie 2 lat od założenia firmy. Obowiązująca składka ZUS to kwota 1100 zł za miesiąc.

Kolejny wydatek przy tylko samym sklepie internetowym z tkaninami dziecięcymi to jego reklama w wyszukiwarce internetowej. Umyślnie już pominąłem zaprojektowanie samego sklepu internetowego - jest to jednorazowy koszt i można go pominąć w miesięcznym zestawieniu wydatków naszej firmy. Wracający do reklamy strony w Internecie. Powinno się określić słowa kluczowe do promocji. Przykładowo dla polar minky sklep internetowy koszt miesięczny to rząd od 100 do 180 zł. Tego typu fraz musimy mieć kilkanaście. Łatwo policzyć, iż za tą samą formę reklamy wydamy około 2 tysięcy zł za miesiąc. Do tego należy doliczyć pozostałe koszty związane z reklamą. Należą do nich również marketing szeptany, itp. Rezultat pozycjonowania sklepu na słowo kluczowe: tkaniny dziecięce sklep nie będzie z dnia na dzień. Tak więc w początkowej fazie powinno się pomyśleć o innym kanale sprzedaży oferowanych tkanin dziecięcych. Pomocne jest Allegro lub podobne serwisy aukcyjne. Mimo to wystawienie oferty związane jest kolejnymi opłatami i to nie małymi. Cena za wystawienie jednego produktu oscyluje w graniach od 1 zł do kilkunastu zł. Wszystko zależy od zaznaczonych opcji promocji. Więc każdy sam jest w stanie sobie to policzyć i odpowiedzieć na pytanie czy jest to rentowne.

Wróć do „Dowolne wypowiedzi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości